Укрзалізниця не продає квитки онлайн

Сервіс booking uz не витримав ажіотажу, викликаного новим графіком старту продажу квитків на потяги.

В онлайн-системі придбання квитків Укрзалізниці booking uz 4 грудня відбувся масовий збій: незважаючи на зняття грошей з рахунків, документи на проїзд користувачі не отримали.

Сьогодні, 5 грудня, Укрзалізниця стабілізувала сайт прадаже квитків, проте придбати проїзні документи все одно не вдається.

Як пояснили в “Укрзалізниці”, навантаження на сервіс booking uz зросла в шість разів. Ажіотаж був викликаний тим, що до цього часу в продажу не було “новорічних” квитків. City News розповідає подробиці.

 

Збій booking uz

Нещодавно Укрзалізниця почала відкривати продаж квитків на поїзди тільки за 15 діб до їх відправлення, а не 45, як це було раніше. Говорили про новий графік руху пасажирських поїздів, який повинен стартувати 9 грудня.

При цьому, Укрзалізниця заборонила повернення квитків через інтернет на період з 15 грудня 2018 року до 15 січня 2019 року – до закінчення пікового періоду зимових перевезень.

Продаж квитків на новогодные та різдвяні свята були заблоковані до 4 грудня. Як сообищили в УЗ, цього дня було оформелно 244 тисячі місць для проїзду в пасажирських поїздах, з яких – 61 відсоток був придбаний через інтернет.

У компанії також відзначили, що навантаження на booking.uz.gov.ua виросла в шість разів, тому для стабілізації роботи сервісу було введено обмеження на 140 операцій в секунду.

Багато українців скаржилися на те, що оплата з банку пройшла, але квиток так і не прийшов на пошту і залишився в списку для продажу.

Незабаром Укрзалізниця на своїй сторінці у Facebook повідомила, що налагодила роботу booking.uz.gov.ua. За їх інформацією клієнти вже почали отримувати свої квитки або ж гроші, які не вдалося отримати раніше з-за некоректної роботи.

В УЗ зазначила, що у разі, якщо заявлена операція в онлайн-системі залишилася без результату, потрібно звернутися за телефоном 591-19-88, електронною адресою booking@uz.gov.ua або в Skype uz_booking.

В Укрзалізниці також заявили про відкриття продажу квитків на поїзди, що відправляються після 20 жовтня, після реалізації яких компанія почне призначати додаткові поїзди на період новорічних і різдвяних свят.

Проте 5 грудня купити квиток онлайн було неможливо, як на booking uz, так і на інших сервісах. До обіду сервіс “лягав” на етапі перед оплатою квитків, при цьому на стринице висіло оголошення про технічну перерву з 13 годин для проведення роботи.

У даний момент помилка з’являється вже при пошуку поїздів. Або зовсім не заходить на сайт.

Реакція соцмереж

У соцмережах колапс booking uz викликав хвилю обурення. Багато користувачі пишуть, що оплатили квитки, але не отримав документи для проїзду, а потім і гроші не були повернуті.

Люди обурені ситуацією, що склалася в Укрзалізниці, і відзначають, що такий ажіотаж перед новорічними святами в компанії могли б передбачити.

Журналіст Ольга Решетилова на своїй сторінці в Facebook розповіла, що вона купила квиток онлайн, але його необхідно було роздрукувати в касі на вокзалі, але у кас утворилися довгі черги з-за чого пасажири не встигали на свій поїзд.

“Люди не встигали, а поїзд 126Л Київ-Костянтинівка закрив двері за три хвилини до відправлення. Люди благали відкрити… При тому, що у людей на руках були бланки замовлень з усіма їхніми даними або вже роздруковані квитки”, – написала вона.

Інші користувачі соцмереж пишуть, що гроші з картки були списані, але квитки не прийшли, а коли повернуться кошти, інформації немає.

“Найгірше те, що у багатьох людей, та й у мене, гроші з карток списали, а квитки так і не прийшли. Частина цих людей купували “сьогодні-на-сьогодні” або “сьогодні-на завтра” і залишилися і без грошей, і без права на проїзд”, – пише користувач Назар Розлутский.

Купив через додаток “Укрзалізниця” на 30 грудня чотири квитка… Ну як купив: гроші пішли, а квитки не прийшли. Телефон гарячої лінії постійно зайнятий, що робити?” – обурюється в Facebook Олексій Андрєєв.

 

Укрзалізниця відповідає додатковими поїздами

У компанії говорять, що зараз відкрито продаж квитків на 70 відсотків цілорічних поїздів. На інші поїзди продаж буде відкрито вже найближчим часом.

Після реалізації всіх квитків на цілорічні поїзда, Укрзалізниця почне призначення додаткових поїздів на період новорічних і різдвяних свят.

“Після реалізації всіх квитків на цілорічні поїзда Укрзалізниця почне продаж проїзних документів на додаткові. Очікується, що цього святкового сезону таких буде призначено не менше 30”, – повідомили в прес-службі.

Крім того, Укрзалізниця у зв’язку з збільшенням попиту запустить 40 міжнародних поїздів, з них 20 в країни Європи.

Безпересадочний вагон Київ – Вроцлав у складі поїздів № 749/51-52/750 почне відправлятиметься з Києва з 8 грудня щодня о 14:07 і прибувати до Вроцлава на наступний день в 11:25.

У зворотному напрямку вагон відправлятиметься о 16:30 та прибуватиме до Києва на наступний день у 17:14.

Також нові безпересадочні вагони курсуватимуть з зупинками, зокрема на станціях Львів, Перемишль, Краків та люблинець ковельського.

У новому графіку руху пасажирські поїзди курсуватимуть в: Варшаву, Відень, Будапешт, Вільнюс, Ригу, Бухарест, Кошице, Краків, Дебрецен, Люблін та інші.

Найпопулярнішими напрямками залишаються Київ – Перемишль і Київ – Варшава.

 

джерело