Україна повністю вичерпала тарифні квоти Євросоюзу на експорт меду

На 100% вичерпані тарифні квоти ЄС на імпорт цілої низки українських аграрних і харчових продуктів, включаючи додаткові торговельні преференції на постачання меду і оброблених томатів.

Україна з початку 2018 року станом на вівторок, 4 грудня, вичерпала виділені на рік квоти на безмитні поставки в країни Європейського Союзу ряду продуктів. Про це йдеться в повідомленні Міністерства аграрної політики і продовольства.

За словами заступника міністра аграрної політики та продовольства з питань євроінтеграції Ольги Трофимцевой, вже третій рік спостерігається зростання обсягів двосторонньої торгівлі у сфері АПК між Україною та ЄС у рамках ЗВТ.

“Українські виробники все активніше користуються імпортними тарифними квотами, наданими ЄС. Станом на 4 грудня 2018 року повністю вичерпані обсяги квот на український мед, солод і пшеничну клейковину, крохмаль, оброблені томати, виноградні і яблучні соки, пшеницю, кукурудзу, ячмінну крупу та борошно, вершкове масло і пасти, а також на м’ясо птиці”, – йдеться в повідомленні.

Також, за словами Трофимцевой, на 97,7% використано квоти на український часник і на 99,4% – продукти переробки солоду і крохмалю.

При цьому поки залишаються в повному обсязі торговельні преференції на такі товари як цукрові сиропи, гриби, оброблена продукція з масла.

Нагадаємо, у вересні Україна вичерпала основні експортні квоти в Євросоюз.

Також повідомлялося, що за перші десять днів цього року Україна повністю вичерпала квоту на безмитні поставки меду, виноградного та яблучного соків.

 

джерело