У Світовому банку повідомили, що без проведення реформ і маючи поточні темпи зростання ВВП України знадобиться 50 років, щоб досягти такого рівня економічного розвитку, який має Польща.

Про це повідомив віце-президент Світового банку з питань Європи та Центральної Азії Сиріл Мюллер під час презентації дослідження Світового банку про економічний розвиток України, пише Громадське.

Однак для досягнення поточного рівня економічного розвитку країн Західної Європи, таких як Німеччина, знадобиться вдвічі більше часу — 100 років.

За словами Мюллера, в Україні спостерігається значна концентрація капіталу в руках нечисленної групи населення. Так, 3 найбагатших українців володіють 6% ВВП країни.

«Це майже вдвічі більше, ніж в Росії і в три рази більше, ніж у Польщі. Відношення доходів найбагатших людей до ВВП майже не змінювалося з 2007 року. Це обмежило доступ до економічних можливостей, здатних повністю розкрити потенціал людського капіталу », — йдеться в дослідженні Світового банку.

Там зазначають, що найбільші фактори, що стримують економічний розвиток України — занадто закредитованість, сильна залежність від світових ринків збуту сировини, занадто пізній початок реформ.

Пріоритетними реформами в Україні, на думку представників Світового банку, повинні стати податкова реформа, покращення логістики, а також скасування мораторію на продаж землі. Крім цього, важливо провести судову реформу та реформу Антимонопольного комітету.

Раніше в Нацбанку повідомляли, що за попередніми даними, в 2018 році економіка України зросла всього за останні 7 років — на 3,4%.

Також рекомендуємо подивитися доповідь Українського інституту майбутнього щодо ролі українських олігархів для перспектив країни, де детально показано, чому 2019 році буде Рубіконом для України за підсумками президентських і парламентських виборів.


Джерело