Мінфін США подовжив термін для продажу активів РусАла

Американські бізнесмени повинні позбутися активів Русалу і інших компаній до 21 січня. Раніше фігурувала дата 7 січня.

Міністерство фінансів США продовжив до 21 січня 2019 року термін, протягом якого інвестори зможуть продати активи в трьох російських компаніях, до того, як санкції, накладені на ці компанії, вступлять в силу в повному обсязі.

Як повідомила прес-служба OFAC (Office of Foreign Assets Control, підрозділ Мінфіну США) в п’ятницю, 7 грудня, мова йде про трьох російських компаніях: En+ Group (частина Базового елемента), РусАл, а також групи ГАЗ.

Всі три структури пов’язані з подпавшим під американські санкції мільярдером Олегом Дерипаскою. Раніше в якості остаточного терміну фігурувала дата 7 січня.

Як випливає з повідомлення OFAC, до 21 січня можна здійснювати бізнес-операції із зазначеними компаніями. До цього терміну американські інвестори повинні передати права на акції та боргові зобов’язання структур.

Компанії Дерипаски підпали під санкції США, введені в квітні, після публікації “Кремлівського доповіді” про російських бізнесменів, компаніях, чиновників і топ-менеджерів держкорпорацій.

У США розповіли про втрати Дерипаски і Вексельберга від санкцій

Пізніше США заявили про готовність зняти санкції з Русалу, якщо бізнесмен Дерипаска відмовиться від контролю над компанією. У травні бізнесмен оголосив про вихід зі складу ради директорів “РусАла”.

Раніше в грудні американський сенатор-демократ Роберт Менендес попросив Мінфін США не знімати санкції з компаній Дерипаски до тих пір, поки бізнесмен не втратить контролю в них.

Міністерство, на думку Менендеса, має дати En+ і РусАлу чіткий сигнал, що в разі, якщо Дерипаска знову збільшить свою частку в компаніях, санкції будуть введені знову.

При цьому він відзначає, що США не повинні ставити завдання позбавити РусАл і En+ бізнесу, так як це загрожує наслідками для світової алюмінієвої індустрії і може завдати шкоди близьким союзникам Америки в Європі.

Джерело: Російська служба DW

джерело