Google+ незабаром можуть остаточно закрити для споживачів

Програмний збій Google+ давав зовнішнім розробникам можливість доступу до конфіденційних даних профілів користувачів з 2015 по березень 2018 років.

Персональні дані сотень тисяч користувачів соцмережі Google+ могли опинитися в руках зловмисників. У той же час Google навесні не стала розкривати інформацію про витік із-за страху привернути підвищену увагу регуляторів і завдати шкоди своїй репутації, повідомляє в понеділок, 8 жовтня, з посиланням на інформовані джерела і наявні документи The Wall Street Journal.

Відзначено, що у відповідь на витік Google, яка є частиною холдингу Alphabet Inc., планує оголосити про масштабні заходи захисту персональних даних. За словами джерел, одним з таких заходів стане остаточне закриття Google+ для споживачів.

Як повідомляється, програмний збій Google+ давав зовнішнім розробникам можливість доступу до конфіденційних даних користувальницьких профілів з 2015 по березень 2018 років. Потім його виявили в ході внутрішнього розслідування і ліквідували.

Як стверджують джерела видання, гендиректор Google Сундар Пичай був повідомлений про те, що користувачів і регуляторів не проінформують про подію.

Згідно з внутрішніми документами Google, у компанії не було свідчень того, що сторонні розробники зловживали доступом до даних. Однак Google визнає, що зараз це неможливо перевірити.

Відомо, що під загрозою опинився широкий перелік персональних даних, включаючи повні імена, адреси електронної пошти, дати народження, відомості про поле, фотографії профілю, місця проживання, рід діяльності і сімейний стан. У той же час в цей перелік не ввійшли номери телефонів і ряд інших даних.

Google припускає, що несанкціонований доступ до даних користувачів Google+ мали до 438 додатків.

Як відомо, соцмережа Google+ була запущена в 2011 році з метою створити конкурента для Facebook Inc., але ніколи не користувалася особливим успіхом і вважалася одним з найбільших провалів компанії.

Нагадаємо, раніше в Facebook повідомили, що хакери знайшли уразливість в коді соцмережі і отримали доступ до 50 мільйонів акаунтів. Мова йшла про можливості отримати доступ до акаунтів через функцію Подивитися. Тепер Facebook загрожує понад 1,6 млрд доларів штрафу за злом акаунтів.

Також американську соцмережа звинуватили в незаконному зборі даних про дітей з допомогою мобільного додатку Messenger Kids.

ДЖЕРЕЛО