Голова правління ПАТ Аграрний фонд Андрій Радченко заперечує звинувачення

Антикорупціонери могли бути неправильно інформовані і взяли кон’юнктуру ринку міндобрива через злий умисел, заявив голова Аграрного фонду.

У державній компанії Аграрний фонд заперечують звинувачення НАБУ, з-за яких відкрито кримінальне провадження та проведені обшуки в центральному офісі держкомпанії, і кажуть, що антикорупціонери були неправильно поінформовані зовнішніми експертами. Про це говориться а заяві голови правління ПАТ Аграрний фонд Андрія Радченка, розміщеному на сайті держкомпанії в суботу, 9 лютого.

За його словами, держкомпанія не закуповувала мінеральні добрива за завищеною вартістю – справа в кон’юнктурі ринку. За останні два квартали вартість міндобрив вже зросла на 15%, а прогнозована рентабельність операції після завершення посівної складе до 25% річних, додав глава Аграрного фонду.

“Аграрний фонд – це, насамперед, трейдер. 95% наших активів – “оборотка”. Дійсно, в 2018 році ми суттєво змінили структуру активів, реалізація мінеральних добрив в тоннажі зросла на 720%. Але в цьому немає проявів корупції або розтрати, ми всього лише перейшли у той сегмент ринку, який визнали найбільш перспективним. Як показує зростання прибутку на 55% – ми не помилилися. Очевидно, при аналізі корумпованості тих чи інших рішень менеджменту потрібно відштовхуватися, в першу чергу, від фінансової звітності компанії, а не надумувати нашу зв’язок з ким-небудь. Впевнений, що главу НАБУ просто невірно інформували зовнішні експерти”, – заявив Він, підкресливши, що “якщо б на підприємстві не була встановлена нульова толерантність до корупції, його оборот і прибуток у 2018 році не показали зростання на 57% /55% відповідно”.

У заяві також зазначено, що за підсумками 2018 року дохід Аграрного фонду склав 6,9 млрд грн, чистий прибуток – 147 млн грн. За підсумками 2017 року чистий прибуток склав 94,8 млн грн.

Як повідомлялося, 7 лютого співробітники НАБУ провели обшуки в держкомпанії Аграрний фонд. За версією слідства, посадові особи держкомпанії розтратили понад 240 млн грн при закупівлі, зберіганні, упаковці добрив в 2017-2018 роки.

У свою чергу, в Аграрному фонді обурилися блокуванням своєї роботи силовиками і пообіцяли звернутися з цього питання до вищого керівництва країни.

джерело