Фахівці встановили, які клітини відповідають за рухи тіла

Існують два типи клітин, одні з яких планують активність, у той час, як інші виконують.

Група вчених з медичного інституту Говарда Хьюза та Інституту Аллена провела дослідження в області нейронів, з метою визначити ті, які відповідають за рухи. В результаті було встановлено, що одні клітини планують активність, у той час, як інші її виконують. Про це пише журнал Nature.

Вчені склали карту обраної структури мозку, відстежуючи шляху прямування нейронів. В цей же час інші дослідники паралельно працювали над визначенням експресії генів в кожній клітині області. При цьому була використана технологія секвенування одноядерних РНК для аналізу молекулярного складу.

Особливу увагу фахівці приділили неокортексу – структурі, яка контролює когнітивні функції.

У результаті дослідження вчені змогли зрозуміти, які з генів включаються в кожній клітці. Також були визначені 133 групи клітин, що мають спільні транскриптомы.

Крім того, були виділені дві групи нейронів у ALM, які значно перевершують інші клітини за розмірами і виходять за межі цієї ділянки мозку. Одна група з’єднується зі стовбуром, а інша – з таламусом, центральним комутатором в мозку.

В ході дослідів на мишах вчені визначили функції обох груп клітин: одні, такі в таламус, планували рух, а інші приєднувалися до стовбура мозку, викликаючи рух.

Раніше повідомлялося, що вчені встановили руйнівний вплив космосу на мозок людини. Зокрема, особливо шкідливо для людини тривале перебування в космосі від 6 місяців і довше.

ДЖЕРЕЛО