Вчені пояснили стусани дітей в утробі матері

Діти пинаются і ворушаться в утробі матері, щоб зрозуміти, де знаходиться межа між тілом і іншим світом.

Вчені з Університетського коледжу Лондона вважають, що діти в утробі матері штовхають матку зсередини, пізнаючи межі свого тіла. Дослідження опубліковане в журналі Scientific Reports.

Фахівці спостерігали за рухами 19 новонароджених дітей, що з’явилися на світло на 31-42 тижні вагітності та показниками їх роботи мозку у фазі швидкого сну. Кожен раз, коли малюк рухав рукою або ногою, активізувалося відповідне півкуля мозку. Чим молодша була дитина, тим інтенсивніше працював мозок. Найбільш сильні зміни реєструвалися у недоношених дітей, які повинні були знаходитися ще в утробі.

Вчені вважають, що рухи рук і ніг плід в останньому триместрі вагітності сприяють зростанню ділянок мозку, зв’язаних із сенсорним сприйняттям, а також з відчуттям меж власного тіла.

Дослідники вважають, що з урахуванням цих даних можна створити оптимальне середовище для розвитку немовлят, особливо недоношених. Також вони відзначають, що рухи здійснюються переважно під час сну – а, значить, його не варто переривати заради медичних процедур і інших цілей.

Супрун радить українцям сюсюкати

Нагадаємо, раніше британські психологи визначили країни, в яких немовлята плачуть частіше, ніж в інших.

ДЖЕРЕЛО