Ціни на “чорне золото” завершують тиждень різким зростанням

Нафта марки Brent у Лондоні подорожчала на $3,56, а ціна на сорт WTI в Нью-Йорку виросла на $2,68.

Світові ціни на нафту еталонних марок різко зросли в останній робочий день тижня на тлі новин про укладення угоди ОПЕК+. Про це свідчать дані торгів ввечері в п’ятницю, 7 грудня.

Так, ціна лютневих ф’ючерсів на північноморську нафту марки Brentна лондонській біржі ICE Futures до 17:45 за Києвом піднялася на $3,56 (5,93%) – до $63,62 за барель.

У свою чергу вартість нафти WTIс постачанням в січні на електронних торгах Нью-Йоркської товарної біржі (NYMEX) виросла на $2,68 (5,20%) – до $54,17 за барель.

Таким чином, з початку нинішнього тижня Brent подорожчала на 6%, WTI – більш ніж на 5%.

Раніше в п’ятницю стало відомо, що країни Організації країн-експортерів нафти і партнерів (ОПЕК+) домовилися про скорочення видобутку нафти в 2019 році на 1,2 млн барелів на добу. Про це оголосив міністр нафти Іраку Тамер аль Гадбан.

За його словами, із загального обсягу зниження 800 тис. барелів на добу припаде на країни ОПЕК, а решта 400 тис. б/с – на країни, що не входять в картель. Таким чином, кожна з країн повинна скоротити видобуток нафти приблизно на 3%.

Минулого тижня повідомлялося, що за листопад ціна на нафту Brent впала на 22%, WTI – майже на 23%. Це було саме різке місячне падіння котирувань за 10 років.

джерело