В Україні говорять про легалізацію медичної марихуани

В Україні знову підняли тему про декриміналізацію застосування марихуани в медичних і наукових цілях.

В. о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун закликала підтримати петицію із закликом врегулювати застосування канабісу в Україні і розповіла про корисні властивості речовини.

Зараз застосування марихуани в медичних і наукових цілях, не кажучи вже про рекреаційному використанні, повністю заборонено в Україні. City News розповідає подробиці.

 

Де марихуана дозволена

В таких країнах як Португалія, Іспанія, Австрія, Чехія, Нідерланди, Великобританія, Німеччина, Італія, Австралія, Бельгія, Ізраїль, Швейцарія, Таїланд, а також у ряді штатів США і значній кількості країн Південної Америки марихуана в різній мірі була виведена з розряду злочинних речовин.

У жовтні минулого року Канада стала другою і найбільшою країною в світі, де легалізували марихуану для використання в рекреаційних цілях, тобто для задоволення або інших цілей, не пов’язаних з медичними показаннями.

Незаконним в Канаді залишається зберігання понад 30 грамів марихуани, купівля у продавців без ліцензії і вирощування більш чотирьох кущів.

Першою країною, що дозволила рекреаційне використання конопель, став Уругвай в 2013 році. Також марихуана легалізована у восьми штатах США і в столиці Вашингтон.

На пострадянському просторі першою країною, що дозволила вільний вживання марихуани, стала Грузія. Це сталося в минулому році.


Марихуана дозволена в багатьох країнах / Getty

Питання про легалізацію марихуани для вживання з метою відпочинку піднімають уряду Мексики, Нової Зеландії та Люксембургу.

Досвід країн, які легалізували марихуану, показує економічні, соціальні та медичні переваги.

Так, держава може контролювати продукцію, і люди будуть знати, що вони купують. Угруповання, які торгують на чорному ринку, заради прибутку додають і продають, що хочуть.

З економічної точки зору очікується великий прибуток як у формі податків, так і завдяки новим типам підприємств – медичні підприємства, виробництво тканин, будівництво (будівельні матеріали з конопель), кофешопи, туризм.

Що стосується соціальних переваг, то система профілактики наркоманії стане набагато більш відкритою. При цьому легалізація показала, що число наркозависимыз не збільшується.

 

Медичне застосування канабісу та Україна

В Україні про часткове легалайзе почали говорити в 2005 році, коли прихильники декриміналізації канабісу вийшли на свою першу демонстрацію. У підсумку так званий конопляний Марш Свободи став щорічною традицією.

Активісти протестували проти наркокорупції в силових органах і вимагали створити національну стратегію щодо наркотиків.

28 серпня 2013 року урядом була прийнята Стратегія державної політики щодо наркотиків на період до 2020 року. Документ передбачав зміну акцентів з наркозалежні та дрібних дилерів, кримінальне покарання яких не впливає істотно на зниження рівня споживання наркотиків серед населення”, на злочинні угруповання.

Однак документ нічого не змінив, кількість засуджених за зберігання невеликої дози значно перевищувала кількість тих, хто намагався збути наркотики – п’ять тисяч проти близько 800.

30 січня на сайті Верховної Ради зареєстрували петицію із закликом врегулювати застосування канабісу в Україні. Одночасно з петицією, в соцмережі Facebook запустили хештег ЗупинитиБіль, який покликаний привернути увагу до проблеми.

У тексті петиції, яку підписали 16 громадських організацій та благодійних фондів, закликають “законодавчо врегулювати доступ пацієнтів до препаратів з конопель для лікування хронічного болю при хворобах Альцгеймера і Паркінсона, посттравматичному синдромі та інших захворюваннях.


Канабіс в медицині / Getty

“Сьогодні в Україні більше двох мільйонів людина позбавлені доступу до ефективного лікування”, – говорять автори петиції.

На наступний день в. о. міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун закликала підтримати цю петицію і розповіла про корисні властивості забороненого в Україні речовини.

Медичний канабіс допомагає полегшити страждання пацієнтів і нормалізувати самопочуття при ряді важких захворювань і станів. Використовувати його в медицині – нормальна світова практика, написала Супрун на своїй сторінці в Facebook.

“Доступ пацієнтів до препаратів на основі канабісу – це реалізація їх права на медичну допомогу. Важливо підтримати легалізацію застосування медичного канабісу в наукових цілях та медицині”, – заявляє в.о. міністра.

Супрун також перерахувала хвороби, при яких застосовують медичний канабіс:

  • Хвороба Альцгеймера – регулярне помірне споживання каннабіса допомагає уповільнити прогрес хвороби Альцгеймера та інших нейродегенеративних хвороб
  • Онкологія – клінічні дослідження на людях поки що показали можливість використання канабісу в лікуванні базальноклітинного раку
  • Хронічна біль – клінічні дослідження показали ефективність і безпека канабісу при хронічній болю
  • Синдром роздратованого кишечника, в тому числі хвороба Крона та виразковий коліт – 50 відсотків пацієнтів з хворобою Крона повністю одужали, а 90 відсотків відчули значні поліпшення
  • Множинний склероз – дослідження вказують на можливий лікарський ефект канабісу у відновленні мієлінових оболонок нейронів
  • Епілепсія у дорослих та дітей – медичний канабіс знижує частоту і тривалість епілептичних нападів, у тому числі – у разі епілепсії, яка не піддається медикаментозному лікуванню
  • Нудота і блювання внаслідок хіміотерапії
  • Пост-травматичний синдром і глаукома
  • Медичний канабіс ефективний при тривожності, порушення сну, поліпшення апетиту у ВІЛ-інфікованих, депресії

Аргументи проти марихуани

Є кілька негативних моментів, пов’язаних з вживанням канабісу: він може стати “вхідним наркотиком”, тобто таким, вживання якого може призвести до вживання дргих речовин; спровокувати психічні відхилення та знизити інтелект підлітків.

Серед негативних наслідків вживання канабісу лікарі також зазначають тривожність і параною, і застерігають від того, щоб вживати її разом з тютюном.

Бернард Лі Фолл, фахівець у Центрі лікування залежності і психічного здоров’я в Торонто, який є однією з провідних дослідницьких організацій у цій галузі, зазначив, що, хоча їх центр підтримав легалізацію марихуани, він особисто побоюється, що суспільство не отримує достатньо інформації щодо ризиків, пов’язаних з вживанням цього наркотику.


У підлітків знижується інтелект з-за куріння марихуани / Getty

“Конопля – це зовсім не м’який наркотик. Існує реальний ризик розвитку залежності, і вона може спровокувати надзвичайно серйозні психічні захворювання, якщо її будуть вживати люди, яким не можна цього робити”, – говорить він.

Кілька років назад були опубліковані результати дослідження, яке проводилося науковцями Нової Зеландії протягом 20 років, які показують втрату до восьми балів IQ у молодих людей, які почали вживати марихуану до 18 років.

 

джерело