Високий суд Лондона виніс рішення по справі Приватбанку

Суддя визнав наявність доказів ретельно спланованих шахрайських дій та відмивання коштів в особливо великих розмірах.

Високий суду Лондона у вівторок, 4 грудня, офіційно виніс своє рішення у справі Приватбанку проти Ігоря Коломойського, повідомляє прес-служба Приватбанку.

Зокрема, суддя залишив у силі судовий наказ про всесвітній арешт активів колишніх власників банку, Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова, і шести пов’язаних з ними компаній на суму 2,6 млрд доларів. Відповідачам заборонено відчужувати свої активи без згоди банку або дозволу англійського суду.

У рішенні йдеться, що надані банком докази вказують на ретельно сплановані шахрайські дії та відмивання коштів в особливо великих розмірах шляхом реалізації складної штучної схеми з залученням великої кількості кредитів і авансових платежів за договорами поставки, виконувати які ніхто не збирався. (пункти 25-26).

У той же час суддя не робив остаточних висновків про шахрайство.

Позов банку стосувався шахрайських дій стосовно кредитів на суму 1,9 млрд доларів, але суддя вирішив, що банк має достатню для судового розгляду справу на суму тільки 515 млн доларів США.

Захист Коломойського в свою чергу вказала на те, що суддя завив про “серйозному нерозкриття і спотворенні інформації” і визнав помилкою виданий рік тому світовий арешт активів.

Адвокати також заявили, що ПриватБанк за рішенням судді повинен компенсувати судові витрати на суму 7,5 млн фунтів стерлінгів, з яких чотири млн фунтів повинні бути виплачені Коломойському протягом 28 днів.

Остаточне рішення щодо юрисдикції буде ухвалювати Апеляційний суд Англії.

Нагадаємо, після звернення Приватбанку Високий Суд Англії видав наказ про всесвітній арешт активів Коломойського і Боголюбова, а також шести компаній, які, ймовірно, їм належать чи ними контролюються.

Пізніше у Високому суді Лондона відбулося засідання за позовом Приватбанку проти колишніх її власників, за підсумками якого Коломойський і Боголюбов відмовилися від частини претензій.

 

джерело