За “евробляхи” почнуть штрафувати з 25 травня 2019 року

Стало відомо, коли почнуть штрафувати власників “евроблях”, і які штрафи встановлені новими законами.

В патрульній поліції розповіли, коли почнуть штрафувати власників нерозмитнених автомобілів на єврономерах, і які штрафи встановлені новими законами. Про це повідомив перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький в Facebook.

За його словами, штрафувати “евробляхеров” поліція буде тільки після виборів – з 25 травня 2019 року.

“По-перше – штрафні санкції за порушення термінів переміщення транспортних засобів особистого користування в митному режимі транзиту значно збільшуються (набирає чинності через 180 днів з моменту опублікування закону), у тому числі за перевищення строку, але не більше діб – 170 грн або попередження; від одних до десяти діб – 3400 грн; від десяти до 20 діб – 8500 гривень, від 20 до 30 діб – 85 тисяч гривень, а більше як на 30 діб (а також за втрату або раскомплектование транспортних засобів) – 170 тисяч гривень, або конфіскація автомобіля за рішенням суду”, – написав він у соцмережі.

Також, як пояснив представник поліції, збільшуються штрафи за порушення термінів переміщення транспортних засобів особистого користування і транспортних засобів комерційного призначення у митному режимі тимчасового ввезення, а саме за перевищення строку не більше ніж на три доби – 850 грн або попередження; від трьох до десяти діб – 5100 грн; від десяти до 20 діб – 17 тисяч гривень, від 20 до 30 діб – 85 тисяч гривень, більше ніж на 30 діб (а також за втрату або раскомплектование транспортних засобів) – 170 тисяч гривень, або конфіскація автомобіля за рішенням суду.

“По-третє – запроваджується автоматизований обмін інформацією між фіскальними органами, Державною прикордонною службою та Національною поліцією і, коли він запрацює, ми зможемо в автоматичному режимі перевіряти, коли і ким ввезений автомобіль з іноземними номерами”, – зазначив Білошицький.

Він також додав, що встановлюється ще й новий вид відповідальності за передачу транспортного засобу особистого користування (тимчасово ввезеного на митну територію України або поміщеного під митний режим транзиту), у володіння, користування або розпорядження особи, яка не ввозила такий транспортний засіб на митну територію України (не завадило його у митний режим транзиту), а також за використання такого транспортного засобу для цілей підприємницької діяльності та/або отримання доходів в Україні (наприклад, таксі).

Нагадаємо, 25 листопада набули чинності закони №8487 і №8488 про акцизи на легкові автомобілі, а також про посилення контролю над переміщенням і використанням автомобілів на іноземній реєстрації.

Станом на 28 листопада митники оформили 15 автомобілів на іноземній реєстрації після вступу в силу нових пільгових умов.

ДЖЕРЕЛО