Росіян не пускають в Україну в зв’язку з військовим становищем

Україна ввела заборону на в’їзд російським чоловікам у віці від 16 до 60 років. Пользовтели соцмереж широко обговорюють цю тему.

України в рамках вступившого в силу воєнного стану ввела заборону на в’їзд на свою територію росіянам чоловічої статі у віці від 16 до 60 років. У соціальних мережах громадяни Росії широко обговорюють заборону, публікують жарти і меми.

Крім того, Держприкордонслужба України вирішила закрити в’їзд в Крим для всіх іноземних громадян. Також у найближчих планах України є розрив приблизно 40 угод з РФ. Корреспондент.net розповідає подробиці.

Україна закрила в’їзд громадянам РФ

Влади України прийняли нові заходи в рамках вступившого в силу цього тижня військового положення. 30 листопада було оголошено, що Україна відтепер не буде пропускати на свою територію росіян чоловічої статі у віці від 16 до 60 років.

Метою заборони, як заявив президент Петро Порошенко, “не дати росіянам здійснити в Україні ті операції, які вони планували ще в 2014 році”.

“Україна ввела обмеження в’їзду громадян РФ чоловічої статі у віці від 16 до 60 років, щоб РФ не формувала в Україні загони “приватних” армій, які насправді є представниками збройних сил РФ”, – йдеться в повідомленні Порошенко в Twitter.

Президент також виступив за посилення вимог реєстрації громадян Росії, які перебувають в Україні, особливо в областях, де діє військовий стан.

Повна бойова готовність. Воєнний стан в ЗСУ

“Пропозиції прошу внести мене протягом 24 годин на затвердження”, – сказав він.

На пропускних пунктах України проводяться посилені заходи контролю, особливо на кордоні з РФ і на админгранице з аннексированным Кримом, сказав голова Держприкордонслужби Петро Цигикал.

Громадяни Росії в київському аеропорту, 30 листопада / Михайло Шишкін для Медузи

Як пояснили в Держприкордонслужбі, виключення можуть бути зроблені з гуманітарних міркувань, наприклад, якщо людина їде на похорони родича. Список цих обставин не озвучено.

В Україні з 26 листопада на 30 днів введено військове положення, яке торкнулося десять прикордонних областей. На період його дії поліція, прикордонники та рятувальники працюють у посиленому режимі.

З 28 листопада почали надходити повідомлення про труднощі, які виникають у росіян, які вирішили дістатися до України літаками. Не пропускали близько 30 чоловік в день. У ГПУ пояснили, що ці росіяни не могли пояснити мету своєї поїздки в Україну.

30 листопада ЗМІ з посиланням на очевидців пишуть, що прикордонники аеропорту Бориспіль відмовляють у в’їзді не тільки чоловікам з пасопртами Росії, але й жінкам.

“Прикордонники вимагають від жінок пред’явити завірені виписки з банку як докази достатності коштів на перебування у країні і при відсутності документа в основному відмовляють у в’їзді”, – сказав співрозмовник “Інтерфаксу”.

Україна не пускає іноземців в Крим

29 листопада Україна ввела обмеження для іноземців, у першу чергу росіян, які намагаються в’їхати в Крим через Херсонську область. Всього там, на адміністративному кордоні з Кримом, діють три пункти пропуску – Каланчак, Чаплинка та Чонгар. Але тепер вони працюють в обмеженому режимі.

Держприкордонслужба України закрила в’їзд у Крим для всіх іноземних громадян – відтепер через ці пункти на аннексированный півострів можуть потрапити тільки громадяни України. Обмеження будуть діяти протягом строку дії воєнного стану.

Азовський криза. Сили України і Росії в море

Тим часом голова Херсонської обладміністрації Андрій Гордєєв повідомив про посилення заходів безпеки на админгранице з Кримом, встановлення посиленої охорони важливих об’єктів національної економіки та об’єктів, що забезпечують життєдіяльність населення.

Він також розповів про введення обмежень на продаж спиртних напоїв біля підрозділів Збройних сил України і батальйонів територіальної оборони.

Гордєєв повідомляв, що в Херсонській області значно збільшать військову присутність. Порти також включені в план заходів по охороні силами бригади територіальної оборони, Нацполиции, Нацгвардії. Обмежена полювання.

Він зазначив, що Херсонської області запроваджувати комендантську годину і вилучати техніку з-за військового положення не будуть. Але проведуть десятиденні збори бригади територіальної оборони Херсонської області.

“Розгорнуті пункти управління зведених пожежних та рятувальних загонів. Визначені завдання для територіальних систем органів цивільного захисту. Особливу увагу ми звертаємо на стан захисних споруд, укриттів, а також на роботу систем оповіщення. При виконанні завдань важливо зосередитися на об’єкти критичної інфраструктури, економіки, а також забезпечення життєдіяльності населення”, – розповів глава ДСНС України Микола Чечоткін про подробиці військового положення.

 

Реакція Росії

У міністерстві закордонних справ Росії заявили, що дзеркально відповідати Москва не планує.

“Говорити про дзеркальності просто страшно, тому що якщо хто-небудь спробує повторити дзеркально те, що відбувається зараз у Києві, то це може призвести до божевілля. А якщо говорити в національному масштабі, то просто до колапсу”, – сказала речник МЗС РФ Марія Захарова.

Член комітету ради федерації Росії з оборони і безпеки Франц Клинцевич говориться, що Україна “відверто йде на розрив усіх зв’язків” з РФ.

“Провокуючи нас такими своїми кроками на дзеркальну відповідь, що стане сильним ударом по мільйонам українців, які працюють в Росії. Такої відповіді від нашої країни Київ не дочекається”, – сказав він.

Російське посольство в Україні на початку тижня опублікувало на своєму сайті офіційне звернення до громадян Росії, які планують нанести візит в Київ та інші українські міста, з пропозицією відкласти поїздку.

Дипломатичне відомство РФ тоді також направило ноту в МЗС України з проханням пояснити причини, з яких росіян масово не пускають на територію країни.

Реакція росіян в соцмережах

Користувачі мережі неоднозначно відреагували на тимчасову заборону в’їзду російським чоловікам у віці від 16 до 60 років на територію України.

Вони також в жартівливій формі почали сперечатися, кому все-таки можна в’їжджати в Україну, а кому – не можна. З’ясувалося, що президента Росії Володимира Путіна і міністра оборони РФ Серегю Шойгу – можна, а любителям піци з ананасами – не можна.

 

ДЖЕРЕЛО