Платіжний баланс України в січні-жовтні зведений з дефіцитом

У жовтні дефіцит поточного рахунку платіжного балансу України зменшився до 863 млн доларів.

Платіжний баланс України в січні-жовтні 2018 року був зведений з дефіцитом у 254 млн доларів. Про це повідомляє Національний банк України в п’ятницю, 30 листопада.

“Платіжний баланс у жовтні був зведений з профіцитом на рівні 164 млн доларів США. … Платіжний баланс за січень-жовтень зведений з дефіцитом 254 млн доларів США”, – йдеться в прес-релізі.

У Нацбанку зазначають, що дефіцит поточного рахунку платіжного балансу в жовтні звузився у порівнянні з вереснем до $863 млн завдяки відсутності значних виплат по державному боргу. Якщо ж брати показник 10 місяців, то дефіцит поточного рахунку збільшився до $4,6 млрд порівняно з $1,7 млрд за відповідний період минулого року.

У жовтні відновилося зростання експорту товарів (на 11% в річному вимірі до $3,9 млрд) в першу чергу завдяки високому врожаю кукурудзи. Загальний експорт зернових культур досяг рекордних для жовтня фізичних обсягів 4,2 млн тонн, а його вартісні обсяги збільшилися в 1,5 рази в річному вимірі.

Покращилися також показники експорту інших продовольчих товарів: курятини, цукру, жирів і олійних. В цілому зростання експорту продовольчих товарів в жовтні склав 15,8% в річному вимірі.

У той же час зростання вартісних обсягів експорту продукції металургії в жовтні сповільнилося до 3,2% в річному вимірі за певного погіршення цінової кон’юнктури, скорочення обсягів виробництва і складну логістику в Азовському морі.

В цілому за січень-жовтень експорт товарів зріс на 10% порівняно з аналогічним періодом минулого року – до $35,5 млрд.

Зростання імпорту товарів в жовтні прискорилося (до 22,2% у річному вимірі до $5,6 млрд) за рахунок неенергетичного імпорту (продукція машинобудування, продовольчі товари і промислові вироби). Зростання енергетичного імпорту в жовтні залишався високим з-за внутрішнього попиту з боку аграріїв і високих цін на енергоносії.

В цілому за січень-жовтень імпорт товарів виріс на 16% порівняно з аналогічним періодом минулого року – до $46,1 млрд.

Чистий приплив прямих іноземних інвестицій (ПІІ) в жовтні склав $203 млн, 64% з яких були спрямовані в реальний сектор. За 10 місяців цього року чистий приплив ПІІ склав $1,7 млрд, з яких 25% – операції банківського сектора за переоформлення боргу в статутний капітал.

В цілому за січень-жовтень 2018 року чистий приплив капіталу за фінансовим рахунком склав $4,3 млрд і був вище, ніж в аналогічному минулорічному періоді ($3,8 млрд).

Також в НБУ інформують, що міжнародні резерви на кінець жовтня склали $16,7 млрд, що забезпечує фінансування імпорту майбутнього періоду протягом 2,8 місяця.

Нагадаємо, за перші дев’ять місяців 2018 року платіжний баланс України зведено з дефіцитом 418 млн доларів. А в серпні платіжний баланс України був зведений з профіцитом на рівні 27 млн доларів.

ДЖЕРЕЛО