Дональд Трамп скасував переговори з Володимиром Путіним в Аргентині

Президент США скасував зустріч з Путіним на G20; Вселенський патріархат затвердив проект статуту Української церкви: Корреспондент.net виділяє головні події вчорашнього дня.

У Криму заарештували всіх захоплених українських моряків

Суд у Сімферополі обрав запобіжний захід у вигляді утримання під вартою майже на два місяці для ще дев’яти українських моряків з кораблів, затриманих російським спецназом в Керченського мосту.

Таким чином під арештом опинилися всі 24 моряки з трьох захоплених суден ВМС України.

Константинополь затвердив проект статуту Української церкви

Вселенський патріархат затвердив проект статуту Української церкви, якої буде надано Томос про автокефалію.

Очікувалося, що на Синоді затвердять дату проведення Об’єднавчого собору Української православної церкви, але в підсумковому документі вона не з’явилася.

Корреспондент.net стежив за розвитком ситуації.

Трамп скасував зустріч з Путіним на саміті G20

Президент США Дональд Трамп заявив про скасування зустрічі з президентом Росії Володимиром Путіним, яка повинна була відбутися на саміті G20 в Аргентині 1 грудня.

Американський лідер зазначив, що прийняв рішення “виходячи з того, що кораблі та моряки не були повернуті в Україну з Росії”.

Президент України Петро Порошенко на рішення Трампа відреагував словами: “Так діють великі лідери!”.

У Кремлі висловили жаль із-за рішення адміністрації США і зазначили, що Путін готовий до нових контактів з Трампом.

Корреспондент.net зібрав подробиці протмены переговорів.

Україна посилила в’їзд для росіян

У зв’язку з військовим становищем країні на кордоні вводяться посилені заходи контролю для іноземців і громадян Росії.

У Держприкордонслужбі також повідомили, що прикордонники більш ретельно перевіряють мета візитів громадян РФ в Україну, однак це не означає, що в’їзд для них закритий.

Нафтогаз показав рішення Стокгольмського арбітражу

Нафтогаз оприлюднив оригінали рішень Арбітражного інституту Торгової палати Стокгольма за контрактами на поставку і транзит газу з Росії. Документи опубліковані на сайті холдингу.

В українській компанії уточнили, що деякі частини рішень Стокгольмського арбітражу залишаються закритими з-за вимог конфіденційності.

ЦВК скасувала місцеві вибори в десяти областях

Центрвиборчком прийняв рішення про припинення виборчого процесу в об’єднаних територіальних громадах десяти областей, де введено воєнний стан.

Обмеження стосується регіонів, що межують з Росією, морями і Придністров’ям − Одеської, Миколаївської, Херсонської, Запорізької, Луганської, Донецької, Сумської, Харківської, Чернігівської та Вінницької областей.

У Китаї призупинили роботи з редагування генів людини

Влада Китаю зупинили роботу вчених, які займалися генетичним редагуванням ембріонів людини, назвавши її “огидною за своєю природою”, яка китайські закони і суперечить наукової етики.

ДЖЕРЕЛО