У Києві ТРЦ Ocean Plaza закидали димовими шашками

Радикали захопили торговий центр у Києві: жінка стала президентом Грузії. Корреспондент.net виділяє головні події вчорашнього дня.


Націоналісти захопили торговий центр в Києві

У Києві близько 200 активістів націоналістичної організації Сокіл зайшли в ТРЦ Ocean Plaza з прапорами своєї організації і заявили про захоплення будівлі. “Ми беремо Ocean Plaza під свій контроль”, – заявили націоналісти. Радикали вимагають закрити ТРЦ, що належить, за їх словами, російським бізнесменам.

Адміністрація Ocean Plaza оголосила про евакуацію відвідувачів і персоналу з-за того, що націоналісти підпалили димові шашки.

В Україні почав діяти військовий стан

На сайті офіційній газеті Верховної Ради “Голос України” опубліковано закон № 2630-VIII про затвердження указу президента україни про введення воєнного стану.

Закон стверджує президентський указ про введення воєнного стану на 30 діб у Вінницькій, Луганській, Миколаївській, Одеській, Сумській, Харківській, Чернігівській, а також Донецькій, Запорізькій, Херсонській областях та внутрішніх водах України Азово-Керченської акваторії. Закон і затверджений ним указ починають діяти у день офіційної публікації.

Нацбанк пояснив різке падіння курсу гривні

Різке подорожчання долара в обмінниках зумовлено останніми новинами психологічного фактора, заявили у Національному банку України. “Ми очікуємо, що після ослаблення його тиску конкуренція серед учасників ринку зумовить зменшення маржі на проведення операцій з обміну валюти, курс гривні на готівковому ринку знову повернеться до ринкового рівня, визначеного фундаментальними факторами”, – повідомили в НБУ.

Почаївську лавру повернули Кременецького заповідника

Кабінет міністрів скасував рішення про виключення зі складу Кременецько-Почаївського державного історико-архітектурного заповідника споруд Свято-Успенської Почаївської лаври, що в Тернопільській області.

Зазначеним документом у 2003 році зі складу заповідника були виключені: Успенський собор, Троїцький собор, монастирські келії, Архієрейський будинок, дзвіницю та надбрамний корпус.

Президентом Грузії стала жінка

Центрвиборчком Грузії оголосив про перемогу Саломе Зурабішвілі на виборах президента після обробки голосів з 99,7% виборчих дільниць.

Політик набрала 59,56% голосів, а його суперник по другому туру Грігол Вашадзе – 40,44%. За оцінками комісії, за Зурабішвілі віддали голоси 1146063 людини, за Вашадзе – 778167 виборців.

Кремль відмовив Порошенко в телефонній розмові з Путіним

Помічник президента РФ Юрій Ушаков підтвердив запит з боку України на проведення телефонної розмови президентів Росії і України Володимира Путіна і Петра Порошенка.

За його словами, при підготовці такого роду контактів оцінюється цілий ряд факторів, зокрема, сумісність графіків для такої розмови, а також робиться аналіз цілей, які та чи інша сторона ставить перед такою розмовою. “З урахуванням цього запиту, а розмови не було”, – підкреслив Ушаков.

ДЖЕРЕЛО