В Україні запровадили воєнний стан на 30 днів |

В Україні запровадили воєнний стан; “евробляхеры” заблокували кордон з Польщею. City News виділяє головні події вчорашнього дня.


Американський апарат InSight сів на Марс

Автоматична міжпланетна станція NASA InSight успішно сів на поверхню Марса в районі нагір’я Элизий. Апарат надіслав своє перше фото з Червоної планети. Зображення з’явилося на екрані в центрі управління польотом NASA через кілька хвилин після посадки. На знімку видно дрібні частинки марсіанського пилу.

Україна ввела військовий стан

Верховна Рада підтримала закон про введення воєнного стану в Україні. “За” проголосували 276 народних депутатів, при 226 необхідних.

Воєнний стан вводиться в 9 ранку 28 листопада терміном на 30 діб. Воєнний стан буде введено тільки в областях, що межують з Росією і Придністров’ям: Запорізькій, Луганській, Донецькій, Вінницькій, Миколаївській, Одеській, Сумській, Харківській, Чернігівській, Херсонській областях, внутрішніх водах Чорного і Азовського морів.

Ощадбанк відсудив у Росії 1,3 млрд доларів

Міжнародний арбітраж прийняв рішення на користь Ощадбанку в суперечці з Росією про збитки через анексії Криму. Сума відшкодування збитків складе 1,3 млрд доларів плюс відсотки, які будуть нараховані з моменту винесення рішення до моменту фактичної компенсації. Рішення є остаточним і обов’язковим для виконання сторонами.

Україна обходиться без російського газу рівно три роки

26 листопада виповнилося рівно три роки з моменту, коли Україна перестала закуповувати газ у Росії. За інформацією Нафтогазу, Україна припинила імпортувати російський газ 1095 днів тому.

“Евробляхеры” перекрили кордон України з Польщею

Акції протесту “евробляхеров” практично повністю заблокували кордон України з Польщею. Всі пункти пропуску, крім Смильницы зупинилися. На пункті пропуску Краковець протестувальники палили шини. Всю ніч мітингувальники не розходилися і продовжують протест, оскільки незадоволені новими правилами транзиту.

На кордоні з Польщею у пункті пропуску Ягодин у Волинській області водії великовантажних автомобілів прорвали кордон “евробляхеров”, які блокували дорогу. “Евробляхеры” запалили шини, але незабаром погодилися пропускати вантажівки – по три на годину з кожної сторони.

Верховна Рада закріпила дату президентських виборів

Верховна Рада затвердила дату проведення виборів президента на 31 березня 2019 року. За таке рішення проголосували 298 народних депутатів. Парламентарії підтримали проект постанови №9342 Про призначення чергових виборів президента України.

джерело