На арці Дружби народів у Києві з’явилася “тріщина”

У Києві на арці Дружби народів з’явилася “тріщина”; у Парижі сталися зіткнення між протестуючими і поліцією. City News виділяє головні події вчорашнього дня.


Кияни перекрили дорогу з-за відсутності опалення та гарячої води

Мешканці столичної Куренівки перекрили дорогу з-за відсутності в квартирах опалення і гарячої води. За словами протестувальників, вони просто не можуть більше мерзнути у своїх оселях, оскільки опалення та гаряче водопостачання у них відсутній.

На арці Дружби народів у Києві з’явилася “тріщина”

У Києві активісти та правозахисники символічно “розкололи” арку Дружби народів, щоб привернути увагу до долі українців, які перебувають в ув’язненні в Росії. Вони нагадали, що вимога, з яким починав голодування режисер Олег Сенцов, залишається невиконаним.

Поліція Парижа застосувала газ і водомети проти протестувальників

У Парижі поліція застосувала сльозогінний газ і водяні гармати проти учасників демонстрації на Єлисейських полях, які наблизилися до закритої для протестів зоні на площі Згоди. Нагадаємо, акції протесту в Парижі пов’язані із зростанням цін на бензин і збільшенням податків.

“Евробляхеры” відмовилися від масштабних акцій протестів

Рух власників автомобілів на європейських номерах зведе до мінімуму акції протесту, щоб не заважати пересуванню громадян. Про це заявив голова руху АвтоЕвроСила Олег Ярошевич. Він також заявив про часткову перемогу “евробляхеров” у зв’язку з підписанням закону про пільгового розмитнення.

Україна відзначила День пам’яті жертв Голодомору

В Україні відзначили День пам’яті жертв Голодомору у 1932-1933 роках. За даними Інституту демографії і соціальних досліджень імені Птухи, втрати населення в Україні за надсмертності під час Голодомору 1930-х роках становили 3,9 млн осіб.

Президент Петро Порошенко заявив, що вже близько 30 країн визнали Голодомор 1932-1933 років геноцидом українського народу. За його словами, Україна розраховує на міжнародну підтримку проекту декларації ООН до 85-ї річниці Голодомору.

Будівництво Стіни на кордоні з РФ продовжили до 2021 року

На українсько-російському кордоні виконали майже 47% робіт з інженерно-технічного облаштування в рамках проекту Стіна. Після завершення будівництва Стіни на Харківщині роботи триватимуть в Сумській і Луганській областях, де вже виконано 20% робіт.

У 2015-2017 роках було недофінансування проекту, з-за чого його реалізацію продовжили до 2021 року. У держбюджеті на 2019 закладено 400 млн гривень, але прикордонники очікують додаткового фінансування.

джерело