Конфлікт ФСБ РФ і ВМС України

Опубліковано запис переговорів під час конфлікту між Україною і Росією в Керченській протоці.

У Керченській протоці Росія обстріляла і захопила три українських корабля. За останніми даними, поранення отримали три українських моряка, вони знаходяться в лікарні Керчі. В цьому місті на Генмоле стоять два затриманих українських катери і буксир, який був протаранений російським прикордонним катером Дон.

Українська сторона говорить, що попереджала про намір своїх кораблів пройти через Керченський міст в Азовське море. Проте Росія наполягає, що не отримувала ніяких повідомлень, а дії України є провокацією. Київ і Москва звинуватили один одного в порушенні морського права.

Видання Ліга.немає опублікувало переговори українських і російських моряків. На аудіозаписах чути, що російські моряки кажуть українським зупинитися, погрожуючи відкрити вогонь.

“Негайно застопорить хід, інакше відкрию вогонь. Прийом”, – чути на першого запису.

На другий запису яка йде з перешкодами, можна розібрати щось про вихід з 12-мильної зони. Потім виразно чути, як наш моряк передає в ефір, що рухається в бік Керченської затоки і що український корабель не має наміру застосовувати зброю.

У наступних записах українські військовослужбовці повідомляють про поранених на борту: “Лежачі поранені! Лежачі поранені! Мені потрібна допомога!”. І повідомляє координати.

 

джерело