Парубій підписав закон про припинення дії Договору про дружбу з РФ

Закон про припинення дії договору про дружбу між Україною і Росією переданий на підпис президенту.

Голова Верховної Ради Андрій Парубій підписав закон про припинення дії Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією, повідомляє прес-служба парламенту.

Згідно з інформацією на сайті Ради, документ переданий на підпис президенту Петру Порошенку.

У пояснювальній записці говориться, що “триваюча агресія РФ викликала суттєві порушення більшості статей договору” і “на сьогоднішній день відсутні ознаки сумлінного прагнення РФ усунути правопорушення і відшкодувати шкоду, заподіяну своїми протиправними діями”.

Згідно з прийнятим законом, договір припинить дію 1 квітня 2019 року.

Нагадаємо, 6 грудня Верховна Рада припинила дію Договору про дружбу з Росією з 1 квітня 2019 року. Законопроект №0206 підтримали 277 народних депутатів.

Договір про дружбу, співпрацю і партнерство між Росією і Україною був підписаний 31 травня 1997 року, документ набув чинності з 1 квітня 1999 року терміном на 10 років з автоматичним продовженням на наступні десятирічні періоди за відсутності заперечень сторін. В кінці 2008 року дію договору було автоматично продовжено на 10 років.

Термін дії договору закінчується 31 березня 2019 року. 21 вересня Україна офіційно повідомила Росію про розірвання договору про дружбу.

джерело