У НАБУ розповіли про обшуки в Аграрному фонді

Обшуки проходили по справі, яка стосується можливого розкрадання 540 млн грн при закупівлі, зберіганні та перевезенні міндобрив.

Обшуки в ПАТ Аграрний фонд пройшли по справі про розкрадання керівництвом компанії 540 млн грн під час закупівлі добрив. Про це в ефірі 112 Україна в п’ятницю, 8 лютого, повідомив Артем Ситник, директор Національного антикорупційного бюро.

За його словами, є справа, яка стосується можливого розкрадання 540 млн грн при закупівлі, зберіганні та перевезенні міндобрив.

“З ким пов’язані міндобрива в Україні, ви, напевно, знаєте. Це певні олігархи, конкретно один, який має можливість на певних каналах висловлювати свою позицію. Що стосується цього обшуку, ми не планували його робити, тому що проводимо обшук в крайніх випадках: або коли є загроза знищення певних доказів, або коли є опір у передачі доказів НАБУ”, – розповів Ситник.

Він зазначив, що в даному випадку було рішення суду про тимчасовий доступ до документів, але на нього представники Аграрного фонду дали детективам довідку, що нібито ці документи були вилучені ГПУ.

“Результати обшуку показали, що це не зовсім відповідає дійсності. Після того, як було відмовлено виконати ухвалу суду щодо тимчасового доступу до документів, було прийнято рішення про проведення санкціонованого обшуку вилучено цілий ряд документів. Була вимога представників Аграрного фонду, щоб всі документи були описані належним чином, це вимога закону. У зв’язку з великим обсягом документів обшук розтягнувся і тільки зараз закінчується”, – додав Ситник.

Раніше в НАБУ повідомили, що посадових осіб Аграрного фонду підозрюють у розтраті понад 240 млн грн при закупівлі, зберіганні, упаковці добрив.

 

джерело