“Кладовище “евроблях” на кордоні з Угорщиною

На своєрідному “кладовище “евроблях” на кордоні з Угорщиною число кинутих автомобілів зросло до майже сотні.

У Закарпатській області у КПП Лужники-Берегшурань з угорської сторони зростає кількість покинутих їх власниками автомобілів на єврономерах. Деякі з них вже пограбовані, повідомляє в четвер, 29 листопада, Mukachevo.net.

Відзначено, що на своєрідному “кладовище “евроблях” є автомобілі різних типів – від малолітражок до мікроавтобусів. На більшості з них угорські чи польські номерні знаки, є й німецькі. На деяких видно пряме втручання грабіжників або вандалів – розбите скло, зняті колеса, кермо, вирвана з коренем панель приладів і т. п.

“Машини в кафе Hatar (Кордон – угор.) або просто в полі водії залишають давно. Зазвичай, на кілька днів. Наприклад, якщо з документами не все гаразд. Але дехто, бачу, стоять роками. Їх і розбирають на запчастини. Хто це робить – невідомо, можливо, місцеві. Хоча й дивно, адже поруч будинок прикордонної поліції, все проглядається камерами. Але стоянка нелегальна, тому ніхто не стежить”, – розповів перевізник з Берегово Іштван, який перетинає кордон практично щодня.

 

 

Зараз вказане число автомобілів збільшилося до майже сотні. Цілком можливо, що це пов’язано з новими законами, які ліквідували можливість для українців безкоштовно завозити автомобілі з іноземною реєстрацією в режимі транзиту.

Раніше повідомлялося, що жителі прикордонних районів Закарпатської області кидають придбані на території Європейського Союзу автомобілі за кордоном і йдуть додому пішки.

Станом на 28 листопада митники оформили 15 автомобілів на іноземній реєстрації після вступу в силу нових пільгових умов.

Нагадаємо, 25 листопада набули чинності закони №8487 і №8488 про акцизи на легкові автомобілі, а також про посилення контролю над переміщенням і використанням автомобілів на іноземній реєстрації.

ДЖЕРЕЛО