У НБУ повідомили, що міжнародні резерви зросли

Станом на 1 грудня обсяг міжнародних резервів покриває три місяці майбутнього імпорту.

Міжнародні резерви України в листопаді збільшилися на 5,8% до $17,7 млрд в порівнянні з жовтнем. Про це в середу, 5 грудня, повідомили в прес-службі Національного банку України.

Наголошується, що міжнародні резерви зросли за листопад на $974,5 млн – до $17,7 млрд станом на 1 грудня 2018 року.

Обсяг міжнародних резервів збільшився завдяки залученню коштів урядом, а також у результаті купівлі валюти національним банком на міжбанківському ринку.

Зазначається, що уряд отримав $2 млрд від розміщення єврооблігацій і $82,9 млн від продажу облігацій внутрішньої державної позики. При цьому платежі по державному боргу були меншими, ніж надходження від продажу державних цінних паперів.

Зокрема, у листопаді уряд і Національний банк сплатили на користь Міжнародного валютного фонду $439,1 млн (в еквіваленті).

Інші платежі уряду з обслуговування і погашення державного боргу в іноземній валюті склали $238,2 млн в еквіваленті, з яких $149,1 млн за державними облігаціями внутрішньої державної позики і $18,5 млн за єврооблігаціями.

Всього станом на 1 грудня 2018 року обсяг міжнародних резервів покриває 3 місяці майбутнього імпорту і є достатнім для виконання зобов’язань України з поточних операцій уряду і Національного банку.

Раніше в МВФ повідомили, що поточний рівень міжнародних резервів України недостатній для підтримки макростабільності.

Нагадаємо, у жовтні міжнародні резерви України зросли на 0,6%.

 

джерело