Ілон Маск

“Ймовірність, що ви помрете на Марсі – куди вище, ніж на Землі”, – визнає засновник компанії SpaceX, однак він готовий ризикнути.

Засновник компанії SpaceX Ілон Маск вважає, що з 70-відсотковою ймовірністю зможе відправитися в політ на Марс. Про це 47-річний винахідник заявив в інтерв’ю інтернет-сайту Axios.

Інвестор припустив, що подібна експедиція з залученням нових багатоцільових ракет-носіїв, які розробляються SpaceX, стане можлива вже через сім років, причому вартість квитка для одного космічного туриста не перевищить декількох сотень тисяч доларів”.

“Ми нещодавно зробили кілька відкриттів, які дуже надихають мене”, – додав підприємець.

“Я чітко знаю, що потрібно робити. Я кажу про можливості перебратися туди”, – підкреслив він.

При цьому Маск виключив, що подібний переліт стане для забезпеченої верстви населення свого роду втечею від тих проблем, з якими вони можуть зіткнутися на Землі.

“Ймовірність, що ви помрете на Марсі – куди вище, ніж на Землі”, – визнав співрозмовник видання.

Він не виключив, що смерть може настати ще на етапі польоту у відкритому космосі. Якщо ж цього не станеться, все одно доведеться “не покладаючи рук працювати, будуючи базу” на Червоній планеті, додав підприємець.

“І навіть якщо ви подолаєте всі це, умови там дуже суворі… Ймовірність загинути дуже висока”, – повторив він.

При цьому Маск висловив упевненість, що, незважаючи на всі труднощі, без сумніву вирушив би в таку експедицію: “Є ж альпіністи. На Евересті постійно хтось гине. Для них це свого роду виклик”.

Нагадаємо, надважка ракета BFR отримала нову назву – тепер її пілотована частина і верхні щаблі будуть називатися Starship (Зореліт), а повторно використовувана нижня щабель – Super Heavy (Надважкий).

Джерело: Російська служба DW

 

джерело