Facebook звинуватили в незаконному зборі даних про дітей

Американську соцмережа звинувачують в незаконному зборі даних про дітей з допомогою мобільного додатку Messenger Kids.

Коаліція груп по захисту прав дітей та споживачів у середу, 3 жовтня, звинуватила американську компанію Facebook в незаконному зборі даних про дітей з їх допомогою мобільного додатку Messenger Kids. Про це повідомляє видання The Hill.

Зокрема, в скарзі, поданій Федеральною торговою комісією США (FTC), Кампанією за вільну від реклами дитинство (CCFC) та іншими організаціями, стверджується, що інформація про практику конфіденційності є дуже невизначеною, що дозволяє Facebook ділитися даними про дітей з третіми сторонами.

За даними груп, Messenger Kids порушує Закон про конфіденційність дітей в Інтернеті (COPPA), оскільки не гарантує, що дорослий, який дає дитині дозвіл на використання програми, у дійсності є опікуном користувача.

“В той час, як є докази того, що надмірне використання соціальних мереж негативно впливає на благополуччя дітей і підлітків, що Facebook намагається залучити дітей до п’яти років. Вони розповідають батькам, що Messenger Kids призначений для безпечного використання дітьми, але вони навіть не відповідають найбільш базовим вимогам закону про конфіденційність. Кращий вибір для батьків очевидний: тримайте дітей подалі від Facebook”, – заявив виконавчий директор CCFC Джош Гублін.

Як відомо, Facebook представила сервіс в грудні, призначений для дітей у віці від 6 до 12 років, занадто юні, щоб створювати аккаунт у соціальній мережі. Додаток дозволяє дітям спілкуватися з іншими користувачами Messenger Kids і вимагає від батьків налаштувати для них обліковий запис.

При цьому в скарзі підкреслено, що механізм згоди у програмі можна легко обдурити, що дозволяє дитині легко обійти його і створити обліковий запис без допомоги батьків або дорослим створити підроблену облікового запису.

Нагадаємо, раніше в Facebook повідомили, що хакери знайшли уразливість в коді соцмережі і отримали доступ до 50 мільйонів акаунтів. Мова йшла про можливості отримати доступ до акаунтів через функцію Подивитися. Тепер Facebook загрожує понад 1,6 млрд доларів штрафу за злом акаунтів.

джерело