Фото: Укрінформ

Рада проголосувала за припинення Великого договору

000

У четвер, 6 грудня, Верховна Рада підтримала президентський законопроект “Про припинення дії Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією”.

За відповідний законопроект проголосували 277народных депутатів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кровна уза. Чи потрібно Україні розірвати Великий договір з Росією

У пояснювальній записці до документа говориться, що “триваюча агресія РФ викликала суттєві порушення більшості статей договору” і “на сьогоднішній день відсутні ознаки сумлінного прагнення РФ усунути правопорушення і відшкодувати шкоду, заподіяну своїми протиправними діями”.

Нагадаємо, Договір про дружбу, співпрацю і партнерство між Росією і Україною був підписаний 31 травня 1997 року ще Леонідом Кучмою і Борисом Єльциним. В січні 1998 року документ ратифікувала Верховна Рада, а в грудні – Держдума РФ. Договір вступив в дію 1 квітня 1999 року терміном на 10 років з автоматичним продовженням на наступні десятирічні періоди за відсутності заперечень сторін. В кінці 2008 року дію договору було автоматично продовжено на 10 років.

28 листопада президент Петро Порошенко анонсував непродовження договору про дружбу на наступний 10-річний період. 6 вересня відповідне рішення затвердила Рада національної безпеки і оборони України. Указ про введення в дію рішення РНБО про непродовження договору Порошенко підписав 17 вересня.

21 вересня МЗС направив офіційну ноту в Москву про непродовження Договору про дружбу, а вже 26 вересня Порошенко передав Генеральному секретарю ООН Антоніу Гуттеришу ноту про рішення України не продовжувати дію договору про дружбу з Росією

Джерело