В інциденті 25 листопада були задіяні сили ФСБ, Росморречфлота і Південного військового округу

Міноборони Росії підтвердило використання військових під час захоплення українських кораблів в районі Керченської протоки.

Для затримання українських кораблів в районі Керченської протоки залучали російських військових. Про це у п’ятницю, 30 листопада, повідомив начальник Національного центру управління обороною РФ Михайло Мізинців, передає Інтерфакс.

“Завдяки ефективній взаємодії прикордонної служби ФСБ Росії, Росморречфлота і сил Південного військового округу 25 листопада припинені провокаційні дії кораблів ВМС України, незаконно вторглися в територіальне море РФ. Порушники затримані”, – заявив Мізинців.

Видання нагадує, що в день інциденту 25 листопада джерело в Криму повідомляв, що у зв’язку зі спробою трьох українських кораблів пройти Керченську протоку на патрулювання району направлено кілька російських бойових літаків.

Крім того, раніше повідомлялося, що в інциденті брали участь вертольоти ЗС РФ Ка-52.

Раніше СБУ оприлюднила радіоперехоплення розмов російських льотчиків під час збройної атаки на українські кораблі.

Нагадаємо, 25 листопада прикордонні кораблі ФСБ РФ обстріляли і захопили три кораблі ВМС ЗСУ у складі двох малих броньованих артилерійських катерів Бердянськ і Нікополь і рейдового буксира Яни Капу, які здійснювали плановий перехід з порту Одеси в Чорному морі в порт Маріуполь в Азовському морі.

Затримані українські кораблі були доставлені в Керч. Всього команди затриманих українських кораблів налічують 24 моряка, серед яких шість осіб отримали поранення. Всі вони заарештовані і перевезені в Москву.

Росія називає дії України в районі Керченської протоки “провокаційними”. МЗС РФ вручив ноту протесту тимчасовому повіреному у справах України.

 

ДЖЕРЕЛО