У республіці вимагають від Росії негайно звільнити українських військових, передає “ДС” з посиланням на УНІАН.

“6 грудня МЗС Литви звернулося до Департаменту міграції при Міністерстві внутрішніх справ Литви з пропозицією ввести обмежувальні заходи до осіб, які безпосередньо брали участь в акті агресії проти українських військових кораблів та їх екіпажів в Керченській протоці і Чорному морі 25 листопада цього року, а також до представників військового керівництва Російської Федерації, відповідального за цей акт”, – йдеться в повідомленні міністерства.

На думку литовських дипломатів, дії цих осіб є грубим порушенням міжнародного права і створюють серйозну загрозу для міжнародної і національної безпеки Литви.

Окремо в міністерстві рішуче засудили дії Росії, яка розширює свою агресію проти України, і підтвердили, що Литва “твердо і повністю підтримує незалежність України, суверенітет і територіальну цілісність країни, не визнає незаконну анексію Криму, засуджує незаконне будівництво Керченського мосту і мілітаризацію Азовського моря, а також блокування українських портів в Азовському морі.

“Литовська Республіка закликає Російську Федерацію негайно припинити агресивні дії проти України, негайно і без будь-яких умов звільнити затримані українські військові кораблі та їх екіпаж і відновити непорушне судноплавство в Азовському морі”, – підсумували в МЗС.

Нагадаємо, однією з можливих заходів посилення тиску на РФ після її збройної агресії в районі Керченської протоки може стати відключення російських банків від системи SWIFT.

джерело