Постачання паладію дуже обмежені

Паладій подорожчав на чверть за останні чотири місяці на побоюваннях дефіциту цього дорогоцінного металу.

Ціни на дорогоцінний метал паладій рекордно зросли. Його котирування в ході торгів у середу, 5 грудня, перевищували вартість золота, чого не спостерігалося вже 16 років, повідомляє Інтерфакс.

Так, в ході сесії на спотовому ринку паладій коштував рекордні $1236,48 за тройську унцію. Золото, тим часом, торгується на рівні $1235,37 за унцію.

Паладій подорожчав на чверть за останні чотири місяці на побоюваннях дефіциту цього металу, який використовується у виробництві систем фільтрації автомобільних вихлопів. Масова відмова споживачів від автомобілів з дизельними двигунами на користь бензинових машин сприяє збільшенню використання паладію у виробництві.

“Постачання паладію дуже обмежені, – говорить консультант Metal Focus Ltd. Чираг Шет. – Разом з тим зближення цін викликано сильними показниками паладію, так і слабкою динамікою золота”.

“Люди борються за кожну доступну унцію металу”, – додав глава відділу торгових операцій з металами в BMO Capital Markets Тай Вонг.

Раніше повідомлялося, що в Австралії шахтарі виявили два величезні камені з рясними вкрапленнями золота. Кожен з цих каменів варто, за попередніми підрахунками, мільйони доларів.

джерело