“Чорне золото” стрімко дешевшає

Нафта марки Brent у Лондоні впала на $2,97, а ціна на сорт WTI в Нью-Йорку знизилася на $2,42.

Світові ціни на нафту еталонних марок різко знижуються. Про це свідчать дані торгів у четвер, 6 грудня.

Так, ціна лютневих ф’ючерсів на північноморську нафту марки Brent на лондонській біржі ICE Futures в 22:00 за Києвом знизилася на $2,97 (4,82%) – до $58,59 за барель.

У свою чергу вартість нафти WTI з постачанням в січні на електронних торгах Нью-Йоркської товарної біржі (NYMEX) впала на $2,42 (4,67%) – до $50,42 за барель.

Катар вийшов з ОПЕК. Що чекає ринок нафти

Як зазначає Інтерфакс, міністр енергетики Саудівської Аравії Халід аль-Фалих заявив, що рішення з приводу спільного скорочення нафтовидобутку країнами ОПЕК і партнерами картелю поки не прийнято.

В даний час розглядаються варіанти скорочення видобутку в рамках ОПЕК+ в діапазоні від 0,5 млн барелів на добу до 2 млн б/с, сказав міністр, додавши, що на його думку, зниження на 1 млн б/с буде адекватно ситуації.

Разом з тим аль-Фалих виступив за продовження угоди більше ніж на шість місяців, можливо, до кінця третього кварталу 2019 року.

Зазначимо, що ще вранці у четвер нафта торгувалася на рівні 61,06 долара за барель. А минулого тижня стало відомо, що з початку листопада ціна на нафту Brent впала в ціні на 22%, WTI – майже на 23%. Це найбільш різке місячне падіння котирувань за 10 років.

джерело