Блокада Керченської протоки б’є по українських портах

Керівництво підприємства заявляє про можливі скорочення співробітників. Ситуація в порту близька до критичної.

Бердянський морський торговий порт з-за блокади Керченської протоки вимушено перейшов на чотириденний робочий тиждень. Про це повідомив виконуючий обов’язки начальника порту Олександр Трощенков, повідомляє в понеділок, 3 грудня, видання Про Бердянськ.

За словами Трощенкова, порт зазнав багатомільйонні збитки. Про це він сказав на совместиной прес-конференції з керівництвом ДП Адміністрація морських портів України.

Зазначається, що через ситуацію, яка склалася у Керченській протоці, порт Бердянська виконав фінансовий план лише на 50%. В результаті, керівництво підприємства було змушене перевести співробітників на четрехдневную робочий тиждень. Перше судно зайшло в порт тільки сьогодні, 3 грудня. З 25 листопада суду стояли заблоковані.

Як йшлося на прес-конференції, на даний момент від послуг Бердянського порту повністю відмовився один з головних постачальників – компанія Метінвест, а другий найбільший клієнт, Портінвест, скоротив перевалку наполовину.

За словами Трощенкова, склалася ситуація підштовхує керівництво порту до скорочення персоналу.

“Це – вимушена міра. Сказати про кількість скорочуваних співробітників і про те, доведеться взагалі їх скорочувати, зараз не можна. Всі наші плани будуть диктувати цифри, і основне завдання на даний момент – вийти на беззбитковість і врятувати підприємство”, – говорить Трощенков.

Раніше повідомлялося, що через блокування і перегородження Росією проходу Керченською протокою, там накопичилася “пробка” з 421 корабля. Такі дані озвучило Міністерство з питань тимчасово окупованих територій (МинВОТ).

У свою чергу прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков заявив, що Керченська протока як і раніше відкритий для судноплавства, в тому числі і для українських кораблів.

 

ДЖЕРЕЛО