Зафіксовано незрозумілу поведінку після вибуху наднової

Вчені побачили вибух зірки, але її “поведінку” не схоже на вивчені аналогічні об’єкти.

Астрономи зафіксували аномальний вибух наднової зірки. Випромінювання об’єкта є незвичайним для подібних зірок. Про це повідомляє arXiv.

Вчені зафіксували різкий сплеск випромінювання в перші дні після вибуху зірки ASASSN-18bt. Така “поведінка” наднової є аномальним і залишається загадкою.

Найчастіше після вибуху білого карлика в ньому починають знову протікати термоядерні процеси. Це стає можливим, коли зірка “поповнюється” речовиною. Необхідне його кількість вибухнула наднова може отримати, поглинувши частина речовини зірки-компаньйона”, або повністю зливається з іншим білим карликом.

Але у випадку з ASASSN-18bt, астрономи не виявили поруч жодного досить масивного тіла, яке могло б “віддати” свою речовину. Вчені припускають, що така поведінка наднової пов’язане з унікальним розподілу радіоактивних ізотопів в речовині загиблого білого карлика. Астрономи продовжують спостереження і намагаються знайти підтвердження цієї теорії.

Напередодні астрономи встановили, скільки світла виробила Всесвіт. Число, що вийшло, має 84 нуля. Раніше фахівці дізналися, що люди займалися астрономією 17 тисяч років тому.

ДЖЕРЕЛО